Wrocław jest przedsiębiorczy! Pod tym hasłem już po raz drugi spotkaliśmy się na konferencji organizowanej przez Wrocławski Park Technologiczny. Odbyła się ona 23 listopada 2023 roku.

Pierwsza edycja konferencji Wrocław jest przedsiębiorczy, która odbyła się wiosną 2022 roku, przyciągnęła wrocławskie środowisko biznesowe i naukowe. W jej trakcie rozmawialiśmy m.in. o sytuacji mikrofirm z Wrocławia (premierę miał raport „Wrocławska mikroprzedsiębiorczość”), wspieraniu różnych form przedsiębiorczości w wielu dziedzinach życia społecznego i biznesowego oraz o tym, jak łączyć biznes i naukę.

Zobacz, jak było na II Konferencji Wrocław jest przedsiębiorczy:

Otwarcie konferencji i raport
„Odpowiedzialni za przyszłość”

Za co jest odpowiedzialny wrocławski biznes?
| Panel dyskusyjny

Wrocław to młode talenty
| Prelekcja

Co napędza wrocławską przedsiębiorczość?
Czym jest innowacja? | Panel dyskusyjny

Cyfrowy Wrocław
| Panel dyskusyjny

Co napędza wrocławską przedsiębiorczość?
| Sesja inspiracji

O czym będziemy rozmawiać?

Różnorodne tematy dotyczące wrocławskiej przedsiębiorczości będą towarzyszyć nam również podczas drugiej edycji wydarzenia! Tym razem w agendzie znajdą się rozmowy ekspertów o znaczeniu społecznej odpowiedzialności biznesu, sesje inspiracji z pitchingami innowacyjnych wrocławskich pomysłów oraz dyskusje o cyfryzacji i roli innowacji w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej i technologicznej.

Agenda konferencji

Konferencja odbędzie się 23.11.2023 roku we Wrocławskim Parku Technologicznym, w budynku DELTA przy ul. Duńskiej 9. Udział jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

08:15 – Rejestracja uczestników

09:00 – 09:15 – Otwarcie konferencji

09:15 – 09:30 – Prezentacja raportu „Odpowiedzialni za przyszłość”

  • Marta Bodys, Insight

09:30 – 09:35 – Prezentacja „Planu dla edukacji”

  • Katarzyna Wolniak, Koordynator inicjatywy Projektujemy przyszłość. Edukacja, Wrocławski Park Technologiczny

09:35 – 10:30 – Za co odpowiedzialny jest wrocławski biznes? | Panel dyskusyjny

  • Agnieszka Pałys, Dyrektor ds. prawnych i organizacyjnych WPT, Prezes Fundacji Pro Mathematica
  • dr Katarzyna Kulig-Moskwa, Kierownik studiów podyplomowych CSR Menedżer oraz HRBP na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu
  • Przemysław Przybylski, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik Prasowy banku Credit Agricole
  • Wioletta Samborska, Dyrektorka CEE Hydropolis oraz CMO MPWiK we Wrocławiu
  • Prowadzenie: Marta Bodys, Insight

10:30 – 10:45 – Wrocław to młode talenty!

  • Wręczenie nagrody dla zwycięzcy ogólnopolskiego Konkursu Naukowego E(x)plory

10:45 – 11:00 – Przerwa

11:00 – 11:15 – Prezentacja WRO4digITal EDIH Wrocław

  • dr inż. Emilia Mazgajczyk, Kierownik Projektu

11:15 – 12:00 – Cyfrowy Wrocław | Panel dyskusyjny

  • Mariusz Świętochowski, Director, Chief Operating Oficer- Kyndryl
  • Małgorzata Latuszek, Prezes zarządu, współzałożyciel, Taxxo / Columb Technologies S.A
  • Adam Łabęcki, Współwłaściciel oraz Chief Business Development Officer (CBDO) we wrocławskiej firmie IDENTT
  • prof. Damian Derlukiewicz, Z-ca Dyrektora Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej
  • Robert Paszkiewicz, VP, Central and Eastern Europe OVHcloud
  • Prowadzenie: Przemysław Gałecki, Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia

12:00 – 12:15 – Przerwa

12:15 – 12:30 – Co napędza wrocławską przedsiębiorczość? | Sesja inspiracji

  • Barbara Mróz-Gorgoń, Uniwersytet Ekonomiczny

12:30 – 13:15 – Czym jest dziś innowacja? | Panel dyskusyjny

  • Mariusz Olejniczak, CEO/Prezes WPD Pharmaceuticals Sp. z o.o.
  • Grzegorz Kiełbowicz, CEO Healthcann
  • Adrian Podgórny, COO GREEN SEQUEST
  • Maciej Nikodem, CTO Unitem Mower
  • Prowadzenie: Karolina Bartosik, Dyrektor Pionu Obsługi Klienta i Projektów Badawczych WPT

13:15 – 14:00 Różne formy wrocławskiej przedsiębiorczości, czyli… | Sesja inspiracji

  • Jakub Paczyński, Kolejkowo
  • Jakub Karkocha, CEO, LightApply
  • Barbara Górka, Fundacja Imago

14:00 – 15:00 – networking

*Program może ulec zmianie

Prelegenci

Agnieszka
Pałys

Dyrektor Pionu Prawnego i Organizacyjnego WPT,
Prezes Fundacji Pro Mathematica

Prezes Zarządu Fundacji Pro Mathematica, Dyrektor Pionu Prawnego i Organizacyjnego we Wrocławskim Parku Technologicznym. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła interdyscyplinarne, podyplomowe studia Executive MBA. Zarządza Niepublicznym Przedszkolem „Technoludek”.Poza kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze prawnym, mocno zaangażowana w edukację oraz promowanie przedsiębiorczości.

Marta
Bodys

Insight

Od kilkunastu lat związana z komunikacją projektów społecznych i komercyjnych, realizowanych nie tylko w kraju, ale też międzynarodowo, szczególnie w ramach inicjatyw UE. CEO firmy Insight, która zajmuje się kompleksową komunikacją dla biznesu i nauki. Zwolenniczka postrzegania komunikacji jako kompleksowego procesu, który powinny wdrażać firmy i organizacje. Autorka publikacji naukowych dotyczących komunikacji społecznej i politycznej w Polsce.

dr Katarzyna
Kulig-Moskwa

Kierownik studiów podyplomowych CSR Menedżer
oraz HRBP na
Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu

Kierownik zespołu dydaktycznego zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, lider wrocławskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia HRBP. Doktor nauk ekonomicznych o specjalizacji zarządzanie. Od ponad 15 lat wykładowca i promotor na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Jako trener biznesu zajmuje się szkoleniami i doradztwem dla kadry kierowniczej. Autorka publikacji w zakresie kapitału ludzkiego oraz społecznej odpowiedniości biznesu.

Przemysław
Przybylski

Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik Prasowy banku Credit Agricole

Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej, rzecznik prasowy banku Credit Agricole. Funkcje te pełni od 2017 r. Wcześniej był rzecznikiem i kierownikiem Działu Public Relations Lotniska Chopina w Warszawie, a także rzecznikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Lasów Państwowych oraz Rzecznika Praw Dziecka. Przez ponad 10 lat był dziennikarzem, m.in. w RMF FM, Telewizji Polskiej i Ekspresie Wieczornym. W latach 2001-05 był członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W latach 2014-15 dwukrotnie wybierany był do trójki najlepszych rzeczników prasowych w branżowym konkursie Protony.

Wioletta Samborska

Dyrektorka CEE Hydropolis oraz CMO MPWiK we Wrocławiu

Absolwentka studiów MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu UE w Krakowie, Uniwersytetu Wrocławskiego, stypendystka LLP -Erasmus na Universidade de Aveiro oraz studentka gender studies UMK w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w finansach, samorządzie, turystyce, edukacji, kulturze i NGO. Trzykrotnie na liście „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” (Wasza Turystyka), odznaczona tytułem „Dyrektor Marketingu 2018” (instytucje społeczne i organizacje). Współzałożycielka Fundacji na Rzecz Równości. Aktywistka działająca na rzecz praw kobiet i promująca przedsięwzięcia równościowe. Współinicjatorka Roku Kobiet w Turystyce oraz inicjatorka Akademii Liderek Turystyki.

Katarzyna
Wolniak

Koordynator inicjatywy Projektujemy przyszłość. Edukacja, Wrocławski Park Technologiczny

Koordynator Oddziału ds. Promowania Nauki i Przedsiębiorczości w WPT. Odpowiedzialna za inicjowanie i rozwijanie współpracy z instytucjami w zakresie działalności edukacyjnej. Zaangażowana w realizowanie zadań związanych z organizacją projektów edukacyjnych na rzecz lepszej edukacji. Koordynuje działania związane z prowadzoną przez WPT i Fundacje Pro Mathematica inicjatywą „Projektujemy przyszłość. Edukacja”.  Koordynuje i promuje działanie Centrum Edukacyjnego WPT.

Małgorzata
Latuszek

Prezes zarządu, współzałożyciel, Taxxo / Columb Technologies S.A.

Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies S.A., operatora Taxxo – platformy online wspierającej firmy i biura rachunkowe w automatyzacji procesów, używanej obecnie przez 35.000 klientów w całej Polsce.  Pomysłodawca i kierownik projektu AccountantX – największych w Polsce badań w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji do analizy treści faktur oraz ich automatycznej dekretacji zgodnie z polskimi przepisami w dowolnym systemie księgowym.

prof. Damian Derlukiewicz

Z-ca Dyrektora Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej

Profesor uczelni w Katedrze Konstrukcji i Badań Maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Od 2021 roku Z-ca Dyrektora Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej. Kierownik Laboratorium Interdyscyplinarności i Kreatywnego Projektowania oraz Laboratorium Wizualizacji i Wirtualnego Prototypowania. Od roku 2020 doktor habilitowany nauk technicznych w dziedzinie Inżynieria Mechaniczna.

Mariusz Świętochowski

Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu Kyndryl GSDC Polska Sp. z o.o.

Posiada 20-letnie doświadczenie w branży IT, które zdobywał w międzynarodowych organizacjach takich jak: Siemens, BenQ, TietoEvry, IBM. Przez lata zdobywał doświadczenie w projektowaniu, implementacji, zarządzaniu, modernizacji środowisk IT, zarządzaniu zespołami oraz organizacjami. Obecnie Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu Kyndryl GSDC Polska Sp. z o.o., jednego ze światowych centrów usług IT firmy Kyndryl.

Robert
Paszkiewicz

VP, Central and Eastern Europe OVHcloud

Z branżą IT związany od ponad 15 lat. Do OVHcloud dołączył w 2015 r., gdzie obecnie jako VP, Central and Eastern Europe odpowiada za rozwój biznesu w obszarach chmury obliczeniowej, centrów danych oraz usług hostingowych na rynkach CEE. Wcześniej miał okazję realizować m.in. działania marketingowe w firmie ATM S.A., a także wdrażać nowe produkty z zakresu bezpieczeństwa oraz ułatwiające prowadzenie biznesu w home.pl S.A. W swoich działaniach zawsze stara się łączyć światy IT i biznesu. Prywatnie pasjonat górskich wędrówek.

Adam
Łabęcki

Współwłaściciel oraz Chief Business Development Officer (CBDO) we wrocławskiej firmie IDENTT

Współwłaściciel oraz Chief Business Development Officer (CBDO) w firmie IDENTT. Menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży finansowej oraz sektorze Fintech. Jego pasją są nowoczesne technologie oraz procesy, które wspierają podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Absolwent Politechniki Rzeszowskiej. Posiada dyplom Master of Business Administration uzyskany na Wrocławskiej Wyższej Szkole Bankowej oraz Franklin University Columbus Ohio.”

Przemysław
Gałecki

Urząd Miejski Wrocławia

Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Były członek Kadry Narodowej i Olimpijskiej w pięcioboju nowoczesnym, medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Po karierze sportowej dziennikarz telewizyjny i radiowy, m.in. Fakty TVN, TVN24, Radio Wrocław. Prywatnie tata Leny, Igora i Bruna.

dr hab. Barbara
Mróz-Gorgoń

Profesor nadzwyczajny
Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Profesorka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przewodnicząca Rady Doradczej Kotler Impact Poland, wice przewodnicząca Rady Zachodniej Izby Gospodarczej, ekspert ds. współpracy z uczelniami z ramienia Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF),  doradca wielu polskich i międzynarodowych firm i korporacji w zakresie marketingu, strategii rozwoju i PR.

Mariusz
Olejniczak

CEO WPD Pharmaceuticals

Prezes zarządu WPD Pharmaceuticals. Absolwent biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Doświadczony ekspert w zakresie badań i rozwoju produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków ochrony roślin na każdym etapie – od planowania i doradztwa naukowego, do zakończenia i zamknięcia projektu. Założyciel spółek z branży e-zdrowia. Członek zarządu i rady nadzorczej spółek z obszaru badań i rozwoju. Autor publikacji „Zmiana modelu rozwoju produktu szansą dla polskiego przemysłu farmaceutycznego”. Członek komitetu redakcyjnego wydawnictwa „Badania kliniczne”. Wykładowca studiów podyplomowych

dr inż. Emilia
Mazgajczyk

Kierownik projektu WRO4digITal EDIH Wrocław

Kierownik Projektu WRO4digITal EDIH Wrocław – centrum wspierającego transformację cyfrową polskich firm. Z Wrocławskim Parkiem Technologicznym związana jest od 3 lat, gdzie zarządza pracą wrocławskiego europejskiego hubu innowacji cyfrowych. Jej zainteresowania skupiają się na filarach Przemysłu 4.0, w szczególności w zakresie: druku 3D, automatyzacji i robotyki, mechatroniki, AR&VR (rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej). Pełniła z sukcesem rolę tutora przy międzynarodowych projektach skupiających się na specyficznych potrzebach różnych MŚP w zakresie wdrażania AM. Jako ekspert pracowała także dla organizacji rządowych i brała udział w eksperckich spotkaniach z Komisją Europejską. Od ponad 13 lat jest związana z Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych (CAMT-FPC) na Politechnice Wrocławskiej, gdzie rozwija zainteresowania związane z wytwarzaniem przyrostowym (druk 3D, AM).

Karolina
Bartosik

Wrocławski Park Technologiczny

Skuteczny menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu rozbudowanymi jednostkami o obszernej wiedzy technicznej – chemicznej i farmaceutycznej oraz projektowej. Absolwentka Zarządzania Przedsiębiorstwem na studiach menedżerskich MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Chemii Analitycznej na Politechnice Wrocławskiej. W swojej pracy zawodowej miała okazję koordynować działania szeregu projektów badawczych, wdrożeniowych i sprzedażowych. Od lat realnie współpracuje z uczelniami wyższymi. Aktualnie Dyrektor Pionu Obsługi klienta i Projektów Badawczych we Wrocławskim Parku Technologicznym oraz uczestnik-ekspert Grupy Roboczej ds. Integralnych Specjalizacji Dolnego Śląska.

Grzegorz
Kiełbowicz

CEO Healthcann

Dr. Grzegorz Kiełbowicz, Dyrektor Generalny i współzałożyciel firmy Healthcann, posiada doktorat z biotechnologii uzyskany na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jego ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej oraz ekspertyza w dziedzinie nanomedycyny i zaawansowanych systemów dostarczania leków stanowią solidny fundament jego kariery.

Adrian
Podgórny

Dyrektor Operacyjny Green Sequest

Dyrektor Operacyjny Green Sequest, 15 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami i zespołami w branży kreatywnej, prawniczej i górniczej.

dr Maciej
Nikodem

Dyrektor ds. technologii we wrocławskim startupie UNITEM Mower

Absolwent i pracownik Politechniki Wrocławskiej. Jest ekspertem w obszarze rozwiązań Internetu Rzeczy, lokalizacji wewnątrzbudynkowej i systemów autonomicznych. Od ponad 12 lat zaangażowany w pionierskie projekty realizowane na styku przemysłu i nauki. Architekt i współtwórca jednego z pierwszych polskich systemów monitorowania dobrostanu krów mlecznych. Obecnie, wraz z zespołem UNITEM Mower, tworzy oprogramowanie pozwalające przekształcić duże kosiarki przemysłowe w autonomiczne i bezpieczne roboty, które zrealizują zadanie koszenia bez angażowania człowieka.

Barbara
Górka

Fundacja Imago

Doradczyni kariery, specjalistka ds. aktywizacji osób ze szczególnymi potrzebami, projektantka usług (School of Form SWPS), trenerka i superwizorka, ekspertka wrocławskiej Fundacji Imago w międzynarodowych projektach, w ramach których realizuje procesy adaptacji zagranicznych narzędzi dla specjalistów z sektora usług społecznych.

Jakub
Karkocha

LightApply

Prezes wrocławskiego startupu LightApply, oferującego system do zarządzania danych dla agencji pracy tymczasowej, a także współtwórca nowo powstającej marki teraz.it. Aktywny członek społeczności młodych przedsiębiorców, inicjator programu mentoringowego Startup Launchpad, absolwent wielu programów akceleracyjnych i szkoleniowych dla innowacyjnych przedsięwzięć.

Jakub
Paczyński

Kolejkowo

Ponad 10-letnie doświadczenie w branży turystycznej, pomysłodawca i założyciel Kolejkowa i Karkonoskich Tajemnic. Członek zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, członek powołujący Wrocławską Organizację Turystyczną, członek rady turystycznej przy Prezydencie Miasta Wrocławia.

Zarejestruj się na konferencję!

Rejestracja została zakończona!

Dziękujemy za zainteresowanie konferencją. 

Patroni i partnerzy