Wizytówka Twojej firmy

Wróć do listy firm
Nazwa firmy:

Amplicon Sp. z o.o.


Branża:
Biotechnologia, Medycyna
Budynek:
Delta
Strona internetowa:
Opis firmy:

Celem spółki Amplicon jest rozpowszechnianie nowych technologii w diagnostyce medycznej i weterynaryjnej. Amplicon specjalizuje się w opracowywaniu i sprzedaży zestawów diagnostycznych do detekcji patogenów z wykorzystaniem informacji zapisanej w sekwencji DNA.

Technologia

Właściwości DNA pozwalają na przypisanie unikalnej sekwencji praktycznie każdej jednostce chorobowej. Pozwala to na szybkie i skuteczne ustalenie bezpośredniej przyczyny choroby. Inne metody są zazwyczaj metodami pośrednimi i przez to mniej czułymi i wiarygodnymi.

Podstawową technologią stosowaną w produktach firmy Amplicon jest Real Time PCR. Jej główne zalety to: krótki czas analizy, wysoka czułość i specyficzność. Dzięki temu szybko można sprawdzić, czy w materiale pobranym od pacjenta jest obecna unikalna sekwencja DNA przypisana do określonej jednostki chorobowej. Dla odbiorców nie posiadających obecnie odpowiedniego sprzętu Amplicon może przygotować również produkty i usługi oparte o technologię PCR. 

Produkty

Głównymi produktami są zestawy diagnostyczne służące do detekcji patogenów zwierzęcych. Zestawy te mogą być wykorzystywane przez laboratoria zajmujące się diagnostyką weterynaryjną, ośrodki naukowe oraz laboratoria badające produkty spożywcze pod kątem czystości mikrobiologicznej.

Usługi

W swojej ofercie spółka Amplicon posiada także następujące usługi:

- Detekcja mikroorganizmów w próbkach środowiskowych i produktach spożywczych;

- Projektowanie i walidacja testów diagnostycznych dostosowanych od indywidualnych potrzeb odbiorców;

- Projektowanie reakcji PCR/Real Time PCR 

- Detekcja odmian GMO (usługa dostępna od września 2014r.)

B&R

Możemy podjąć współpracę z jednostkami naukowymi w zakresie realizacji zadań związanych realizacją zadań badawczych związanych z profilem naszej działalności.

Zdjęcia:
Film: